Сэлэнгэ аймгийн Аварга шалгаруулах идэрчүүдийн Волейболын тэмцээн 2019 оны 03-р сарын 7-10-ны ѳдрүүдэд аймгийн Спортын тѳв ордон, Спорт сургууль, 3-р сургуулиудад амжилттай зохион байгуулагдлаа. Тэмцээнд 11 сум 4 тосгоны эрэгтэй 21,эмэгтэй 29 багийн нийт 500 гаруй хүүхдүүд оролцлоо.

Энэ тэмцээн Төвийн бүс болон УАШТ, Хүүхдийн спортын наадамд оролцох аймгийнхаа шигшээ багийг бүрдүүлэх үндсэн зорилготой. Тус тэмцээнд Сэлэнгэ аймгийн Волейболын Холбооны Тэргүүн УИХ-ын гишүүн Ж.Эрдэнэбат, Сэлэнгэ аймгийн засаг дарга Ш.Оргил, Аймгийн засаг даргын ардын намын хорооны дарга Рэгзэдмаа, Сүхбаатар сумын Засаг дарга Т.Гантулга нар оролцож баг тамирчдад шагнал гардуулж хүндэтгэл үзүүллээ.

Эрэгтэй баг тамирчдын:

 


1-р байрыг Спорт сургууль / Алтан бөмбөг /
2-р байрыг Мандал 3-р сургууль
3-р байрыг Мандал 1-р сургууль
Эмэгтэй баг тамирчдын:


1-р байрыг Спорт сургууль / Алтан бөмбөг /
2-р байрыг Мандал / ILT /
3-р байрыг  Баянгол / ЕБС / тэргүүлэв.


Багийн нийлбэр дүнгээр тэргүүн байрт Сүхбаатар сумын Спорт сургууль, удаах байруудад Мандал 3-р сургууль, Сүхбаатар сумын 6-р сургууль шалгарлаа.
Тэмцээний “Шилдаг давуулагч”-аар:Үүрийнтуяа ,Мягмарсүрэн, “Шилдэг холбогч”-оор :Сарангэрэл ,Бат-Эрдэнэ,
“Шилдэг хаагч”-аар:Баасандулам,Тэмүүжин, “Шилдэг довтлогч”-оор:Балжинням,Болорчимэг, “Шилдэг хамгаалагч”-аар :Уранбаяр,Сэлэнгэ, “Тэгш тоглогч”-оор :Сувдаа, Тэнгис нар тодорлоо.


Хүүхдийн их наадамд оролцох шигшээ багийн эрэгтэй тамирчид :

1.Тэмүүжин / Алтан бөмбөг /
2.Балжинням / Алтан бөмбөг /
3.Бат-Эрдэнэ /Алтан бөмбөг /
4.Тэнгис /Алтан бөмбөг /
5.Төгөлдөр / Алтан бөмбөг /
6.Маргад / Алтан бөмбөг /
7.Очир-Эрдэнэ / Алтан бөмбөг /
8.Ахинбаяр / Ерөө /
9.Тэмүүжин / Орхон /
10.Билэгт / Ерөө /
11.Уранбаяр / Мандал-3 /
12.Мягмарсүрэн / Мандал /

Шигшээ багийн эмэгтэй тамирчид :
1.Дөлгөөн /Алтан бөмбөг /
2.Сарангэрэл / Алтан бөмбөг /
3.Баасандулам / Алтан бөмбөг /
4.Жаргалмаа / Алтан бөмбөг /
5.Сувдаа /Алтан бөмбөг /
6.Пүрэвсүрэн / Алтан бөмбөг /
7.Урангоо / Мандал -3 /
8.Алтанчимэг /Алтан бөмбөг /
9.Гэрэлчимэг / Номгон-4 /
10.Мөнхсоёл / Мандал /
11.Үүрийнтуяа / Баруунхараа /
12.Уран-Эрдэнэ / Баруунхараа /
13.Намуун /Баруунхараа /
14.Уянга / Баруунхараа /